24 Şubat 2013 Pazar

Hadi Sende O güzel Gönlünle Elçi Ol....
Herkezin bir gün yardıma ihtiyacı olabilir.
 Bugün hiç bir engelimiz yok ama yarın yada 1 saat sonra olmayacağı ne malum. 
Belki bugün kendi kendimize yetebiliyoruz evimizde yemeğimiz pişiyor ama bu değil yarında pişecek.
 Bugün bir ailemiz var ama yarın ailesiz kalabiliriz belki kim bilebilir ki o yüzden gönül elçisi olmak istiyorum.
Bu yüzden o güzel gönüllere dokunmak istiyorum...
Ben artık bir gönül elçisiyim sıra sizde...

GÖNÜL ELÇİSİ KİMDİR?

Özgür iradeyle ve dayanışma ruhu içinde, herhangi bir maddi karşılık beklemeksizin sahip olduğu deneyim beceri ve kaynakları toplumun dezavantajlı gruplarından önceliği bulunan kadın, çocuk yaşlı, özürlü, gazi ve şehit aileleri ve diğer ( Kent yoksulları, madde bağımlıları vb.) Nüfus gruplarının yaşam kalitelerini yükseltmeye yönelik olarak kullanan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın vermiş olduğu kurumsal hizmetlere ve çalışmalara katkı sağlayan kişidir.
1000 yıllık bir mirastır bize gönüllülük... Veren elin alan elden üstün olduğu köklü bir inancın eseri, bir medeniyetin hikayesidir. 

Geleneklerimizden aldığımız güçle, toplumsal kalkınmamıza katkı sağlamak amacıyla Bakanlığımızca Aralık 2012`de başlatılan ve iki yıl boyunca devam edecek olan "Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi" 81 ilimizde hayata geçirilmiştir


Gönül Elçileri Projesi, insanların kendi yetenekleri ölçüsünde yardıma ihtiyacı olanlara el uzatması üzerine kurulu. Projeye her yaştan her meslekten insan başvurabiliyor. Tek şart gönüllü olmak ve özgür iradeyle dayanışma ruhu içinde topluma, insanlara yararlı olmayı istemek.

Tepkiler:

0 Cici Yorum :

Yorum Gönder